انتقادات و پیشنهادات

   
نام و نام خانوادگی :  
تلفن تماس :  
ایمیل :  
موضوع :  

میزان رضایت مندی :  
توضیحات :  
         

کارت های Dual-Interface

متشکل از یک چیپ با قابلیت تماسی و غیر تماسی که به یک آنتن متصل شده است. در حالت تماسی از این نوع کارت می توان به عنوان یک کیف پول الکترونیکی و در حالت غیر تماسی می توان از آن برای پرداخت هزینه هایی مثل هزینه سفر با مترو استفاده کرد
منظور دستیابی به این ضخامت، با توجه به نوع کار و تعداد لایه ها، ضخامت نهایی کارت تعیین می گردد. به عنوان مثال چنانچه یک کارت شامل 4 لایه باشد، این لایه ها به ترتیب عبارتند از:
 
  • لايه هاي اورلي (100ميكرون)

  • شیت چاپ شده رو (300 میکرون)

  • شیت چاپ شده پشت (300 میکرون)

  • لایه ی Underlay (این لایه می تواند شامل نوار مگنت، نوار مگنت و نوار امضاء، هولوگرام، لایه حامل پارامترهای امنیتی و ... باشد)(100 میکرون)
     

با توجه به نوع کاربرد کارت، در برخی موارد جهت تولید بدنه کارت مستقیما چاپ کارت بر روی شیت های 250، 300، 500 و 800 میکرونی انجام می‎شود. بدین منظور شیت‎های مصرفی در هر دو سمت قابل چاپ بوده و در نهایت برای افزایش زیبایی و مقاومت کارت در مقابل عوامل محیطی از وارنیش استفاده می‎شود. در واقع دیگر نیازی به سپری کردن مراحل تلفیق لایه‎ها و لمیناسیون نیست. اغلب جهت تولید کارت‎های تلفن و GSM از این حالت استفاده می‎شود. یکی از انواع کارت‎های پلاستیکی، کارت مغناطیسی می باشد که شامل یک نوار مغناطیس می شود. این گروه کارت‎هاقادر به ضبط و نگهداری اطلاعات با استفاده از آرایش مغناطیسی ذرات کوچک فلزی روی یک باریکه از مواد مغناطسی به همراه لایه نازکی از فیلم شفاف می باشند. جنس این کارت‎ها اغلب PVC بوده و عمده استفاده این کارت‎ها به عنوان کارت‎های بانکی، کارت‎های تخفیف، کارت‎های ساعت زنی و... می‎باشد. تولید این کارت‎ها دارای استانداردهایی به نام‎های:ISO 8583 ،ISO/IEC 7813 ، ISO/IEC 7812، ISO/IEC 7811 ،ISO/IEC 7810 ،ISO/IEC 4909 که در این شرکت نیز مطابق با استانداردهای فوق تولید می‎شود. کارت‎های مغناطیسی به دو گروه اصلیLow Coercivity ) LowCo) و High Coercivity ) HiCo) تقسیم می‎شوند. تفاوت این دو نوع، در میزان چگالی نوار مغناطیسی است. نوارهای LowCo از چگالی کمتری برخوردار بوده در نتیجه اطلاعات کمتری را می توان بر روی آن نوشت. نوارهای HiCo برای نوشتن و خواندن اطلاعات، نیازمند ولتاژ بیشتری در مقابل میدان‎های مغناطیسی موجود در محیط زندگی مانند موبایل و لوازم الکترونیکی دارند. در گذشته نوارهای مغناطیسی LowCoبه رنگ قهوه‎ای و نوارهای مغناطیسی HiCo به رنگ مشکی بوده اما امروز نوارهای HiCo در رنگ‎‌های مختلف از قبیل طلایی، نقره ای، سبز، قرمز و ... موجود می باشد. کارتهای مخابراتی ( Telecommunication Card ) این کارت‎ها به 2 گروه تقسیم می‎شوند، کارت‎های GSM که دارای تراشه هوشمند هستند و به طور معمول بعد از جداشدن از بدنه کارت به صورت سیم کارت مورد استفاده قرار می گیرند و کارت‎های اعتباری تلفن یا همان Prepaid Cards که به صورت مبلغ‎دار موجود بوده و برای استفاده در تلفن‎های عمومی تولید می شود.