انتقادات و پیشنهادات

   
نام و نام خانوادگی :  
تلفن تماس :  
ایمیل :  
موضوع :  

میزان رضایت مندی :  
توضیحات :  
         

کارتهای رادیویی فرکانس بالا

RFID (Radio Frequency Identification )
RFID  به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID دستگاه ­الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می­باشد. این تراشه قادر به حمل 2000 بایت اطلاعات یا کم­تر می­باشد. برای روشن­تر شدن مطلب می­توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوارهای مغناطیسی نصب شده روی credit card ها یا کارت­های ATM دارد. RFID  برای هر شیء یک مشخصه واحد ایجاد می کند که از دیگر اشیا قابل شناسایی خواهد شد. و همین طور که از روی بارکد یا نوار مغناطیسی می­توان اطلاعات را خواند  RFIDهم می­تواند خوانده شده واز آن طریق اطلاعات آن دریافت یا اصلاح شود.
می­توان گفت RFID یک تکنولوژی نسبتاً جدید است که روش انجام تجارت در موسسات را تغییر داده است. RFID  راهی برای پی­گیری جریان مواد و محصولات از ابتدا تا انتهای زنجیره تأمین می­باشد و در حال حاضر در صنعت بیشتر برای جلوگیری از سرقت، افزایش کارایی در کنترل موجودی و کاهش هزینه ­های بازرسی و حمل به کار می­رود.
RFID برای ردیابی محصولات، وسایل نقلیه، موجودات زنده و حتی انسان­ها کاربرد دارد و البته کاربرد آن محدود به این­ها نمی­شود. تکنولوژی RFID پتانسیل بسیار بالایی برای گسترش و استفاده­ های نو دارد که تحقق این امر بستگی به میزان موفقیت در کاهش هزینه و حل دیگر مشکلات آن دارد.
 
RFID از سه قسمت تشکیل شده است:
 :Scanning antenna tagبرای برقراری ارتباط و ارسال امواج رادیویی 
:Transceiver with a decoder برای تفسیر داده ها              
:Transponder (the RFID tag) که اطلاعات لازم در آن ذخیره شده است

                                                                                                                                                                
     
نحوه انجام عملیات:
آنتن (Scanning Antenna) امواج رادیویی را در محدوده نسبتا کوچکی منتشرمی کند. این امواج رادیویی دو عمل اصلی انجام می دهند:
1. وسیله ای برای ارتباط با RFID Tag (transponder) است.
2. انرژی مورد نیاز tag برای برقراری ارتباط را فراهم می کند(در مورد tagهای Passive)
وقتی که یک tag در میدان الکترومغناطیسی ایجاد شده در اطراف reader قرار می گیرد، سیگنال های فعال کننده که توسط آنتن فرستاده شده اند،روی آن اثر گذاشته و به عبارتی تراشه RFID را بیدار می کند و این تراشه اطلاعات موجود در tag را در اختیار آنتن قرار می دهد. نقش transceiver در این عملیات کنترل خطوط ارتباطی وداده ها است
در واقع یک دستگاه reader ترکیبی است از یک scanning antenna و .transceiver
اطلاعات خوانده شده توسط reader به server محلی موجود انتقال می یابد و این اطلاعات پردازش شده و در تشکیلات داخلی یک سازمان برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.